Bunica în vârstă de 77 de ani, a devenit un campion în pol boltire mondial

Introducerea Dorothy McLennan, pensionar uimitoare care se ocupă de boltire pol și este campion mondial actual în pol-boltire, Heptathlon și sprint la vârsta de 77 de ani.

Fostul funcționar bancar Dorothy McLennan a câștigat zeci de medalii de aur și a stabilit numeroase recorduri mondiale din momentul în care a fost implicat în atletism profesionale, iar acest lucru în 50 de ani.

În momentul în care mulți dintre colegii ei preferă să stea cu o ceașcă de ceai în fața televizorului, Dorothy trei zile care vizitează sala de sport de o săptămână în curs de pregătire pentru următoarea lor Cupa Mondială.

Dorothy, a câștigat atât de multe medalii de aur, care și-au pierdut deja COUNT. În pregătirea programului ajută o femeie și fiul ei, care este, de asemenea, un antrenor - Steven. Pensionarul a participat la fiecare masterat Masters Mondiale europene, din 1991 până în prezent. Pe fiecare dintre ei, Dorothy a câștigat cel puțin o medalie. Ea spune că ea are cel puțin 42 de medalii și cel puțin 35 dintre ele - aur.

La vârsta de 70 de ani, pensionar vesel a câștigat medalia de aur în heptathlon la Campionatele Europene de masterat în Polonia, în 2006. În ciuda faptului că ea este de aproape 80 de ani, Dorothy este acum a decis să participe la cursa de la cursa de 100 de metri și speră să doboare recordul pentru masterat Campionatul britanic, care va avea loc la sfârșitul lunii februarie.

„Oamenii sunt mereu surprinși când le-am spus să sară de la al șaselea și du-te de funcționare, dar eu nu văd asta neobișnuit aici. Îmi place sport, ajută-mă să păstreze în formă și să rămână sănătos „, - spune Dorothy.

Dorothy a decis să continue atletism profesional la mijlocul anilor 1980, după ce am văzut bărbat în vârstă de 80 de ani, care a participat la maratonul. Acum, ea își petrece până la nouă ore pe săptămână pentru a antrena în centrul de atletism.

„Eu nu sunt implicat în sport încă din copilărie, și a trebuit să muncesc din greu pentru a atinge succesul“, - a spus ea.

După Dorothy a cumpărat o pereche de pantofi, ea a început jogging în jurul blocului. Dar când ea a început să curgă mai mult, ea a decis să se alăture clubului de atletism, în cazul în care cineva a sugerat că ea încerca să facă boltire pol. Pentru a participa la concurs, ea călătorește în întreaga lume, din Japonia până în Australia și America, precum și majoritatea țărilor din Europa.